Π.Α.Σ. ΕΛΛΑΣ ΒΕΛΟΥ - Official Website

28η Αγωνιστική

ΘΥΕΛΛΑ ΠΕΤΡΙΟΥ – ΕΛΛΑΣ ΒΕΛΟΥ 2-1

Γήπεδο Νεμέας

Την  ήττα με 2-1 γνώρισε η ομάδα μας  στη  Νεμέα από τη Θύελλα Πετρίου σε ένα παιχνίδι χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον. Το κέρδος από το παιχνίδι αυτό ήταν τρείς ακόμη νεαροί ποδοσφαιριστές που αγωνίστηκαν από τις Ακαδημίες της Ελλάδας Βέλου.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν στο δεύτερο λεπτό του παιχνιδιού με τον Χουσελά και να «βαρύνουν» τα πόδια των ποδοσφαιριστών μας από πολύ νωρίς. Ο Κοσκολέτος προσπάθησε να απαντήσει στο 7’ αλλά το σουτ που επιχείρησε πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι  του Μπακασέτα ενώ αυτό του Σάνι στο 12’, πάνω από το οριζόντιο.  Στο 17’ ο Καραμάνης μετά από αδράνεια της άμυνάς μας από κοντά έκανε το 2-0  για την ομάδα του.

Η Ελλάς Βέλου στη συνέχεια άρχιζε να ανεβάζει στροφές  απείλησε με τον Αράπι στο 30’ και στο 42’με το σουτ του Δελή το οποίο πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τους φιλοξενούμενους να συνεχίζουν από εκεί που είχαν σταματήσει στο πρώτο. Αράπι και Ξάντρι προειδοποίησαν με τα σουτ τους στο 50’ και στο 60’ αντίστοιχα για να έρθει το γκολ στο 73’. Ο Κοσκολέτος με μια ακόμα ατομική ενέργεια σούταρε, ο Μπακασέτας απέκρουσε αλλά ο Γεωργόπουλος μείωσε σε 2-1  στο ντεμπούτο του και ξαναέβαλε προσωρινά την ομάδα μας στο παιχνίδι. Το σκορ παρέμεινε μέχρι το τέλος έτσι με τους γηπεδούχους να έχουν δυο καλές φάσεις με τον Χουσελά στο 77’ και τον Γεωργίου στο 88’.

Η Ελλάς Βέλου μπορεί να έχασε τρεις βαθμούς , αλλά κέρδισε ακόμα τρεις νεαρούς ποδοσφαιριστές που αναμένεται να πρωταγωνιστήσουν τη νέα σαιζόν.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΘΥΕΛΛΑ ΠΕΤΡΙΟΥ: ΜπακασέταςΚ., Μητράκος (70’ Ψυρρής), Σχοινοχωρίτης,Τσουμάνης, Λαφαζάνος, Μπακασέτας Β., Μανάβης, Καραμάνης, Χουσελάς (80’ Λεκουσιώτης), Γεωργίου,Πέζος

ΕΛΛΑΣ ΒΕΛΟΥ: Κουρούμαλης,Πολυδωρόπουλος, Αντρέα, Νάκος, Γιακούπι, Δελής (70’ λ.τρ. Φλοβοτόμος),Σάνι,Αμπουζολόφ (46’ Γεωργόπουλος), Αράπι, Ρούπας, Κοσκολέτος.