Π.Α.Σ. ΕΛΛΑΣ ΒΕΛΟΥ - Official Website

30η Αγωνιστική

ΠΑΟ ΛΟΥΤΡΑΚΙ-ΕΛΛΑΣ ΒΕΛΟΥ 3-2

ΘΩΔΕΙΟ ΣΤΑΔΙΟ

Την ήττα με 3-2 γνώρισε η ομάδα μας από αυτή του ΠΑΟΛ εκτός έδρας παρουσιάζοντας δύο «πρόσωπα», ένα αρκετά καλό στο πρώτο ημίχρονο και ένα μέτριο ως κακό στο δεύτερο.

Η Ελλάς Βέλου θέλησε να πάρει τα ηνία του αγώνα απ΄ την αρχή και τα πατήματα των ποδοσφαιριστών της στον κακό αγωνιστικό χώρο έδειχναν πιο γερά. Μόλις στο 3’ Αράπι και Φλεβοτόμος από πλεονεκτικές θέσεις ο καθένας δεν κατάφεραν να σπρώξουν την μπάλα στα δίκτυα και να ανοίξουν το σκορ.  Το ίδιο έγινε και στη συνέχεια πάλι από τον Αράπι ο οποίος βγήκε φάτσα με τον Νικολόπουλο αλλά έστειλε την μπάλα πάνω του. Στο 28’ όμως ο νεαρός Φλεβοτόμος  έκανε το 1-0 με πολύ όμορφο πλασέ και έβαλε σε θέση οδηγού την ομάδα του Βέλου. Οι γηπεδούχοι είχαν τρείς καλές φάσεις στο πρώτο ημίχρονο του παιχνιδιού αλλά δεν ανησύχησαν ιδιαίτερα τον Κουρούμαλη πλην ενός σουτ από τον Αποστολάκη που κατέληξε στο δοκάρι.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε νωθρά για την ομάδα μας  παρόλο που απείλησε πρώτη με το σουτ του νεοεισελθόντα Κοσκολέτου το οποίο δεν βρήκε στόχο.  Μέσα σε δέκα λεπτά οι «μπλε» κατάφεραν να δεχτούν τρία γκολ. Στο 56’ από τον Τσατσόπουλο με πλασέ και μετά από μια φανταστική πρώτη αντίδραση από τον Κουρούμαλη, στο 63’ από τον Πανταζή επίσης με πλασέ από το ύψος της μικρής περιοχής και στο 66’ με τον Χρυσαφίδη ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την ολιγωρία στην άμυνα των φιλοξενούμενων.  Το μόνο που κατάφερε η ομάδα μας ήταν να μειώσει σε 3-2 με τον Αράπι να πλασάρει σε κενή εστία μετά από μια εκπληκτική πάσα του Κοσκολέτου.

Αυτός ήταν ο τελευταίος αγώνας για την ομάδα μας την φετινή σαιζόν η οποία είχε τα καλά της, είχε και τα κακά της.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΠΑΟ ΛΟΥΤΡΑΚΙ: Νικολόπουλος, Γιαννακούλης, Καλλάς (Δημάκης 56’), Κρίκας, Μαυρέλης, Ανδρεατίδης (Πανταζής 46’), Αντωνίου, Αποστολάκης, Χρυσαφίδης (Σπέσι 72’), Μίχας, Τσατσόπουλος

ΕΛΛΑΣ ΒΕΛΟΥ: Κουρούμαλης, Αμπου Ζολώφ (Δεϊσης 63’), Σάνι, Νάκος, Σαββίδης, Αντρέα (Γεωργόπουλος 85’), Φλεβοτόμος, Δελής, Αράπι, Ρούπας, Αντωνόπουλος  Π. (Κοσκολέτος 46’)