Π.Α.Σ. ΕΛΛΑΣ ΒΕΛΟΥ - Official Website

Φιλικό: Πέλοπας Κιάτου-Ελλάς Βέλου

Ισόπαλο 1-1 έληξε το φιλικό παιχνίδι ανάμεσα στην ομάδα μας και τον  Πέλοπα Κιάτου. Η Ελλάς Βέλου στο πιο δυνατό τεστ που έχει δώσει μέχρι τώρα έδειξε ισάξια κόντρα σε μια ομάδα που θα διεκδικήσει την άνοδό της στην Δ’ Εθνική.

Ο Πέλοπας ήταν καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο χάνοντας αρκετές ευκαιρίες και προηγήθηκε με πέναλτι που κέρδισε ο Μπούκης και εκτέλεσε εύστοχα ο Πράττος στο 21’.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας ανέβασε στροφές παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο και ισοφάρισε με τον Κοσκολέτο σε 1-1 που ήταν και το τελικό σκορ.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Πέλοπας Κιάτου: Χασανμπέλι, Βράκας, Μιχαλόπουλος, Βελέντζας Κ., Βελέντζας Δ., Τσαμασλίδης, Πετρόπουλος, Παπαβασιλείου, Ρικάρντο, Πράττος, Μπούκης

Ελλάς Βέλου: Κουρούμαλης, Πολυδωρόπουλος, Αντρέα, Νάκος, Σαββίδης, Δελής, Μαρτίνος, Αντωνόπουλος, Αράπι, Ρούπας, Κοσκολέτος

Στον πάγκο ήταν: Αμπού Ζολώφ, Γεωργόπουλος, Δεϊσης, Δανιήλ, Γιακούμπι, Σάνι, Πέρρας