στη θέση             ΓΙΑΚΟΥΠΙ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ

στη θέση             ΔΕΛΗ ΚΩΝ/ΝΟΥ

ΚΟΚΚΙΝΕΣ ΚΑΡΤΕΣ

57ο λεπτό            Arapi Frenklin (2η κίτρινη)

Έναρξη του παιγνιδιού με την σέντρα για την ομάδα μας.

4ο λεπτό, ΓΚΟΛ 1-0, πολύ καλή σέντρα του Βράκα από δεξιά στο πίσω δοκάρι και η κακή εκτίμηση της μπάλας από τον τερματοφύλακα του Δερβενίου έδωσε την ευκαιρία στον Αrapi με κεφαλιά να ανοίξει το σκορ για την ομάδα μας.

8ο λεπτό, γρήγορη επίθεση από τον Αστέρα έβγαλε τον Μυργιώτη μόνο από δεξιά μέσα στην περιοχή μας  αλλά το δυνατό σουτ απέκρουσε δύσκολα ο Μακρής σε κόρνερ.

10ο λεπτό, αναγκαστική αλλαγή για την ομάδα μας καθώς ο Βράκας έπαθε τράβηγμα στον δικέφαλο και την θέση του πήρε ο Αμπού Ζολώφ.

21ο λεπτό, μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την ομάδα μας ότας σε γρήγορη αντεπίθεση ο Κοσκολέτος έβγαλε τετ α τετ τον Αrapi αλλά το δυνατό σουτ απέκρουσε ωραία σε κόρνερ ο Φραντζής.

23ο λεπτό, εκτέλεση φάουλ από Πιλιαφά λίγο έξω από την περιοχή απέκρουσε ο τερματοφύλακας του Αστέρα.

27ο λεπτό, εκτέλεση φάουλ λίγο έξω από την περιοχή για την ομάδα του Δερβενίου, εκτέλεσε ο Δημόπουλος με την μπάλα να βρίσκει στο τοίχος να αλλάζει πορεία και να βρίσκει στο πάνω μέρος του οριζόντιου δοκαριού καταλήγοντας κόρνερ.

33ο λεπτό, καλή ευκαιρία για το Δερβένι όταν μετά από σέντρα του Κουτρούλη ο Δημόπουλος από καλή θέση αστόχησε απελπιστικά.

Τέλος α’ ημιχρόνου.

Έναρξη του β’ ημιχρόνου με την σέντρα για την ομάδα του Δερβενίου.

57ο λεπτό, σε μία ανύποπτη φάση στο κέντρο του γηπέδου ο διαιτητής κ. Κακριδής Παν. δείχνει  2η κίτρινη-αποβολή στον ποδοσφαιριστή μας Arapi Frenklin, αφήνοντας αναίτια την ομάδα μας με 10 παίκτες.

64ο λεπτό, ωραία επίθεση για την ομάδα μας    και κάθετη πάσα του Πιλιαφά στον Κοσκολέτο που βρέθηκε μόνος του μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα κόλλησε στα νερά στερώντας του  την ευκαιρία να σκοράρει.

71ο λεπτό, ο α’ βοηθός υπέδειξε σωστά σε θέση οφσάιντ τον Μυργιώτη ο οποίος παρά το σφύριγμα του διαιτητή συνέχισε την προσπάθεια του σκοράροντας, χωρίς ο διαιτητής να του υποδείξει την κίτρινη κάρτα που θα ήταν και αποβολή.

79ο λεπτό, υποδειγματική επίθεση για την ομάδα μας   με τον Shani να μπαίνει γρήγορα στην περιοχή να πασάρει ωραία στον Δελή ο οποίος με την σειρά του την πασάρει στον αμαρκάριστο Ρούπα το ωραίο πλασέ  όμως σταματάει στο αριστερό δοκάρι του Φραντζή, στην επαναφορά του νέο σουτ του Δελή αποκρούει ο Γιαννόπουλος πάνω στην γραμμή σύμφωνα με τον β’ Βοηθό και τον Διαιτητή και τους παίκτες μας να διαμαρτύρονται, σίγουρα όμως πολύ δύσκολη φάση.

73ο λεπτό, μεγάλη ευκαιρία για το Σπαθοβούνι όταν το πλασέ Ounugbe απέκρουσε με δυσκολία ο Κουρούμαλης και το νέου πλασέ του ίδιου παίκτη έδιωξε ο Νάκος  λίγο πριν περάσει η μπάλα την γραμμή της εστίας.

80ο λεπτό, ΓΚΟΛ 2-0, άλλη μία ωραία γρήγορη επίθεση για την ομάδα μας έβγαλε τον Πιλιαφά από δεξιά ο οποίος μετά από ωραία ενέργεια πάσαρε στον Κοσκολέτο που με ωραίο πλασέ διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα μας.

90ο λεπτό, σέντρα του Γιαννόπουλου από αριστερά ο Μυργιώτης πήρε την κεφαλιά αλλά η μπάλα κατέληξε λίγο άουτ.

ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ

Διαιτητής - Κακριδής Παναγιώτης, με πολλά λάθη η διαιτησία του με μεγαλύτερο την αναίτια αποβολή με 2η κίτρινη του ποδοσφαιριστή μας Arapi Frenklin.