61ο λεπτό            ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

στη θέση        ΚΟΣΜΑ

80ο λεπτό           ΣΟΥΛΙ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

στη θέση             ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗ ΧΡΗΣΤΟΥ

ΚΟΚΚΙΝΕΣ ΚΑΡΤΕΣ

Λίγο πριν την έναρξη του αγώνα αποφασίσθηκε η μη συμμετοχή στην αρχική ενδεκάδα των Νάκου και Βράκα προκειμένου να μην ρισκάρουμε τυχόν υποτροπή στον τραυματισμό τους.

Έναρξη του παιγνιδιού με την σέντρα για την ομάδα μας.

11ο λεπτό, πρώτη καλή στιγμή για την ομάδα μας όταν ο Αμπού Ζολώφ ελίχθηκε ωραία  από δεξιά, την κατάλληλη στιγμή πασάρει στον Arapi ο οποίος βρέθηκε απέναντι από τον Μπέζα με τον τερματοφύλακα του Πετρίου να αποκρούει και να διώχνει σε κόρνερ.

14ο λεπτό, μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα του Πετρίου όταν η λάθος συνεννόηση των αμυντικών μας έβγαλε τον Μητράκο τετ α τετ αλλά το σουτ απέκρουσε ο Μακρής.

18ο λεπτό, από μπαλιά του Μητράκου ο Μανάβης βρέθηκε μόνος μέσα στην περιοχή αλλά πλάσαρε άουτ.

24ο λεπτό, ΓΚΟΛ 1-0, προσωπική ενέργεια από τον χώρο του κέντρου και ασίστ του Πυλιαφά στον Αναστασιάδη που πλάσαρε υποδειγματικά στην κίνηση ανοίγοντας το σκορ για την ομάδα μας.

30ο λεπτό, εκτέλεση φάουλ από τον Πυλιαφά με την μπάλα να κτυπάει σε αμυντικούς και να καταλήγει στον Μπάρτζη που πλάσαρε άουτ.

45ο λεπτό, μια ακόμη μεγάλη ευκαιρία με τον Πυλιαφά να βγάζει γλυκιά σέντρα και τον Αrapi με κεφαλιά να στέλνει την μπάλα χαμηλά στην δεξιά γωνιά του Μπέζα αλλά ο τελευταίος με υπερένταση απέκρουσε σε κόρνερ.

Έναρξη του β’ ημιχρόνου με την σέντρα για την ομάδα του Πετρίου.

49ο λεπτό, ωραίο στρώσιμο της μπάλας από τον Shani στον επερχόμενο Δελή αλλά το σουτ απέκρουσε ο Μπέζας.

63ο λεπτό, ωραία ενέργεια του Αναστασιάδη από δεξιά και σέντρα βρίσκει τον Δελή μέσα στην περιοχή αλλά το κακό κοντρόλ του στερεί την ευκαιρία για καλό τελείωμα.

64ο λεπτό, ΓΚΟΛ 2-0, σέντρα σουτ του Πιλιαφά βρίσκει τον Arapi στην κίνηση και με πλασέ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας μας.

80ο λεπτό, σέντρα του Μανάβη από δεξιά και ο επερχόμενος Γιαννούλης έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ.

82ο λεπτό, προσωπική ενέργεια του Μπακασέτα αλλά το δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα άουτ.

87ο λεπτό, ο Καραγκούνης κατεβάζει ωραία την μπάλα μετά από σέντρα του Βελέντζα και σουτάρει δυνατά αλλά απέκρουσε ο Μπέζας σε κόρνερ.

ΣΗΜΕΙΩΣΗ

Παρά τα πολλά προβλήματα τραυματισμών – τιμωριών που αντιμετωπίζουμε η ομάδα μας πήρε την νίκη, ιδιαίτερη ικανοποίηση υπάρχει από την χρησιμοποίηση τριών ποδοσφαιριστών από την παιδική μας ομάδα που αγωνίσθηκαν για πρώτη φορά στο πρωτάθλημα της Α1 κατηγορίας.