89ο λεπτό       ΚΑΛΑΝΤΖΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

στη θέση        ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗ ΧΡΗΣΤΟΥ

ΚΟΚΚΙΝΕΣ ΚΑΡΤΕΣ

Έναρξη του παιγνιδιού με την σέντρα για την ομάδα του Σπαθοβουνίου.

3ο λεπτό, ο Πιλιαφάς μπήκε στην περιοχή από αριστερά και μετά από ωραία προσποίηση ανατρέπεται από τον Μαγγίνα και ο διαιτητής δείχνει το σημείο του πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Arapi  που το κτύπησε άσχημα με αποτέλεσμα να μπλοκάρει εύκολα ο Μητσόπουλος.

8ο λεπτό, αναγκαστική αλλαγή για την ομάδα μας με τον Αναστασιάδη να παίρνει την θέση του Βράκα.

25ο λεπτό, σέντρα σουτ του Πιλιαφά απέκρουση του Βελέντζα η μπάλα παίρνει τροχιά προς τα πίσω και ο Arapi με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Μητσόπουλου.

32ο λεπτό, μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας όταν ο Shani με προσωπική ενέργεια από αριστερά μπήκε στην περιοχή και την κατάλληλη  στιγμή γύρισε στον επερχόμενο Arapi ο οποίος λίγο έξω από την μικρή περιοχή πλάσαρε αλλά η μπάλα κατέληξε λίγο άουτ από το αριστερό δοκάρι του Μητσόπουλου.

Έναρξη του β’ ημιχρόνου με την σέντρα για την ομάδα μας.

47ο λεπτό, σέντρα από αριστερά του Πιλιαφά, ο Αναστασιάδης στο δεύτερο δοκάρι σουτάρει στην κίνηση για να αποκρούσει δύσκολα ο Μητσόπουλος.

49ο λεπτό, αναγκαστική αλλαγή για την ομάδα μας καθώς ο Νάκος υπέστη τράβηγμα στον δικέφαλο και την θέση του πήρε ο νεαρός Βασιλειάδης που πραγματοποιεί την πρώτη του εμφάνιση στο πρωτάθλημα.

50ο λεπτό, ωραία εναλλαγή της μπάλας Shani – Αναστασιάδη – Δελή αλλά το σουτ του τελευταίου απέκρουσε ο Μητσόπουλος.

60ο λεπτό, ΓΚΟΛ 1-0, κόντρα στην ροή του αγώνα η ομάδα του Σπαθοβουνίου  ανοίγει το σκορ όταν ο Γεώργαρης γύρισε την μπάλα μέσα στην περιοχή στον Peter o οποίος βρέθηκε μόνος του στην περιοχή και με δυνατό σουτ νίκησε τον ανήμπορο να αντιδράσει Μακρή.

71ο λεπτό, εκπληκτική ενέργεια και δυνατό σουτ του Αndi έξω από την περιοχή αλλά η μπάλα με τρομερή δύναμη κτύπησε την συμβολή των δοκαριών του Μητσόπουλου.

81ο λεπτό, ωραία κάθετη πάσα του Δελή στον Αναστασιάδη αλλά το πλασέ του τελευταίου απέκρουσε ο Μητσόπουλος.