Α.Ο. Ζ. - Π.Α.Σ. ΕΛΛΑΣ ΒΕΛΟΥ

ΣΚΟΡ ΑΓΩΝΑ: 3-1

ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ: ΡΟΥΣΟΣ - ΤΣΟΛΑΚΗΣ Ν. - ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ Ν.

Έναρξη αγώνα.

6ο λεπτό, ο Arapi έγινε κάτοχος της μπάλας στο ύψος της περιοχής έστρωσε την μπάλα στον Ρούπα που από καλή θέση μέσα στην περιοχή σούταρε δυνατά με την μπάλα να περνάει άουτ.

8ο λεπτό, σέντρα του Ζάρκου που βρήκε τον Μυργιώτη μέσα στην περιοχή αλλά το σουτ απέκρουσε ο Κουρούμαλης.

11ο λεπτό, από λάθος του Σούλι Ν ο Ζάρκος έγινε κάτοχος της μπάλας από πλάγια μέσα στην περιοχή αλλά το σουτ που έκανε πέρασε άουτ.

18ο λεπτό, από μεγάλη μπαλιά βγήκε ο Χουσελάς στην πλάτη της άμυνας περνώντας την μπάλα πάνω από τον Κουρούμαλη που πραγματοποιούσε έξοδο με τον Σαββίδη να απομακρύνει με το κεφάλι πριν η μπάλα περάσει την γραμμή τέρματος.

20ο λεπτό, σέντρα του Κorro από αριστερά ο Βελέντζας Κ. στην προσπάθειά του να απομακρύνει στέλνει την μπάλα προς την εστία με τον Κόντη να μην αιφνιδιάζεται και με υπερένταση να μπλοκάρει την μπάλα.

22ο λεπτό, ΓΚΟΛ 1-0, ο Ζάρκος έγινε κάτοχος της μπάλας έξω από την περιοχή και εκμεταλλευόμενος την κακή τοποθέτηση της άμυνας με ωραία ενέργεια βρέθηκε απέναντι από τον Κουρούμαλη και με υποδειγματικό πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

35ο λεπτό, πάλι ο Χουσελάς βγήκε στην πλάτη της άμυνας από δεξιά αλλά τη σέντρα που έκανε δεν την πρόλαβε ο Μηριώτης.

42ο λεπτό, ο Χουσελάς από δεξιά μπήκε στην περιοχή σέντραρε με τον Ξύδη να πλασάρει και την μπάλα να καταλήγει άουτ.

Ξεκίνημα β΄ ημιχρόνου.

49ο λεπτό, ΓΚΟΛ 2-0, ο Ζάρκος βρέθηκε στην περιοχή και πλάσαρε με τον Κουρούμαλη να αποκρούει αλλά να μην συγκρατεί την μπάλα που κατέληξε και πάλι στον Ζάρκο που πασάρει στον Μυργιώτη που από κοντά δεν δυσκολεύθηκε να σκοράρει.

50ο λεπτό, ωραία ενέργεια του Μαρτίνου από αριστερά μπήκε στην περιοχή και πραγματοποίησε μία σέντρα - σουτ με τον Βελέντζα να διώχνει πριν τον Arapi.

56ο λεπτό, ΓΚΟΛ 2-1, δυνατή εκτέλεση φάουλ του Μαρτίνου με τον Κόντη να αποκρούει χαμηλά στην δεξιά του γωνία και ο επερχόμενος Ρούπας έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

60ο λεπτό, ωραία εναλλαγή της μπάλας με τον Arapi τελικό αποδέκτη μέσα στην περιοχή αλλά το πλασέ που πραγματοποίησε απέκρουσε δύσκολα σε κόρνερ ο Κόντης.

75ο λεπτό, από διεκδικήσεις μέσα στην περιοχή η μπάλα κατέληξε στο σημείο του πέναλτι στον Μαλαχάτη που σούταρε δυνατά με τον Κουρούμαλη να αποκρούει και στην  συνέχεια οι αμυντικοί απομάκρυναν την μπάλα.

77ο λεπτό, ο Γκαρμίρης κινήθηκε στην πλάτη της άμυνας από αριστερά μέσα στην περιοχή αλλά το σουτ που έκανε πέρασε άουτ.

79ο λεπτό, ο Κουτσουμπέλας έγινε κάτοχος της μπάλας από δεξιά μέσα στην περιοχή και σέντραρε με τον Βελέντζα Δ. να απομακρύνει σε κόρνερ με το κεφάλι πριν τον Ρούπα.

81ο λεπτό, ΓΚΟΛ 3-1, ο Χρυσαφίδης μπήκε από δεξιά στην περιοχή και γύρισε την μπάλα στο δεύτερο δοκάρι με τον Μυργιώτη αμαρκάριστο από κοντά να σκοράρει με κεφαλιά.

90ο λεπτό, ο Πολυδωρόπουλος μπήκε από δεξιά στην περιοχή και έδωσε στον Ρούπα που από το σημείο του πέναλτι σούταρε δυνατά με την μπάλα να περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.