22η ΑΓΩΝ: AΣΤΕΡΑΣ ΔΕΡΒΕΝΙΟΥ - ΕΛΛΑΣ ΒΕΛΟΥ

22ηΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΚΟΡ ΑΓΩΝΑ: 1-3

ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ: ΚΕΦΙΛΗΣ - ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ - ΜΑΥΡΑΓΑΝΗΣ

Έναρξη αγώνα.

2ο λεπτό, σε κάθετη μπαλιά του Κακογιάννη ο Κρυσάφι βρέθηκε μέσα στην περιοχή αλλά το πλασέ που έκανε απέκρουσε ο Κουρούμαλης.

5ο λεπτό, μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Πεθαίνος έπιασε την κεφαλιά με τον Κουρούμαλη να αποκρούει δύσκολα σε κόρνερ.

16ο λεπτό, ΓΚΟΛ 0-1, καλοχτυπημένο κόρνερ από τον Korro ο Σούλι Ν. κινήθηκε στο πρώτο δοκάρι και με καρφωτή κεφαλιά άνοιξε το σκορ.

19ο λεπτό, εκτέλεση φάουλ από τον Αντωνόπουλο λίγο έξω από την περιοχή υποχρέωση τον Κουρούμαλη σε δύσκολη απόκρουση.

25ο λεπτό, ο Σούλι Ν έγινε κάτοχος της μπάλας λίγο έξω από την περιοχή πάσαρε στον Αrapi που απέφυγε τον προσωπικό του αντίπαλο και σούταρε από το ύψος της περιοχής με τον Τάλλιο να βρίσκεται σε καλή θέση και να μπλοκάρει την μπάλα.

36ο λεπτό, σέντρα του Χάντη από θέση έξω δεξιά βρήκε τον Κρισάφι μόνο του στο σημείο του πέναλτι αλλά η κεφαλιά που έκανε έστειλε την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

37ο λεπτό, σέντρα του Πολυδωρόπουλου στην περιοχή ο Arapi πήρε την κεφαλιά με την μπάλα να καταλήγει λίγο έξω από το κάθετο δοκάρι.

38ο λεπτό, ΓΚΟΛ 0-2, ο Κουτσουμπέλας διεκδίκησε  και κέρδισε την μπάλα στο ύψος της περιοχής έδωσε στον Arapi που έπιασε εκπληκτικό σουτ στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα του ανήμπορου να αντιδράσει Τάλλιου.

41ο λεπτό, σέντρα του Αντωνόπουλου από δεξιά βρήκε μόνο του στο ύψος του πέναλτι τον Χάντη που κατέβασε ωραία την μπάλα αλλά το πλασέ που πραγματοποίησε απέκρουσε εντυπωσιακά ο Κουρούμαλης.

Ξεκίνημα β΄ ημιχρόνου.

59ο λεπτό, ΓΚΟΛ 1-2, σε διεκδίκηση μέσα στην περιοχή ο διαιτητής κ. Κεφιλής υπέδειξε πέναλτι βγάζοντας και κίτρινη κάρτα στον Σαββίδη στην διαμαρτυρία του ποδοσφαιριστή μας τον απέβαλε με 2η κίτρινη κάρτα. Το πέναλτι εκτέλεσε ο Αντωνόπουλος στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα.

65ο λεπτό, από μεγάλη μπαλιά και λάθος εκτίμησης των αμυντικών του Αστέρα ο Αναστασιάδης βρέθηκε απέναντι από τον Τάλλιο προσπάθησε να την περάσει από πάνω του  με τον Τάλλιο να μην αιφνιδιάζεται και να μπλοκάρει την μπάλα.

66ο λεπτό, σουτ του Arapi από το ύψος της περιοχής με την μπάλα να περνάει άουτ.

70ο λεπτό, από μεγάλη πάσα ο Βυζάς κινήθηκε στην πλάτη της άμυνας μέσα στην περιοχή και έκανε την συρτή σέντρα με τον Σούλι Αλ να διώχνει με προβολή πριν τον Κρυσάφι.

72ο λεπτό, ΓΚΟΛ 1-3, από μεγάλη σέντρα ο Μαγγίνας προσπάθησε να γυρίσει την μπάλα με το κεφάλι στον Τάλλιο που πραγματοποιούσε έξοδο και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.