23η ΑΓΩΝ: Π.Α.Σ. ΕΛΛΑΣ ΒΕΛΟΥ - Π.Α.Σ. ΚΟΡΙΝΘΟΣ

ΣΚΟΡ ΑΓΩΝΑ: 2-1

ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ: ΑΣΤΕΡΗΣ - ΜΠΕΤΣΟΓΛΟΥ - ΦΙΛΗΣ

Έναρξη αγώνα.

24ο λεπτό, εκτέλεση φάουλ του Korro  έξω από την περιοχή με την μπάλα να περνάει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

33ο λεπτό, σέντρα του Κοβιού έβγαλε τον Μαρούδα μέσα στην περιοχή αλλά το πλασέ που επιχείρησε μπλόκαρε ο Κουρούμαλης.

40ο λεπτό, σε αντικανονικό μαρκάρισμα του Αναστασιάδη στο χώρο του κέντρου ο κ. Αστερής του έδειξε δικαιολογημένα την κόκκινη κάρτα (2η κίτρινη).

42ο λεπτό, ΓΚΟΛ 0-1, ο Μαρούδας από κάθετη πάσα βρέθηκε απέναντι από τον Κουρούμαλη πλάσαρε και πριν η μπάλα καταλήξει στα δίχτυα ο Κονιδάρης από οριακή θέση οφσάιντ σκόραρε.

45ο λεπτό, ΓΚΟΛ 1-1, ο Ρούπας έκλεψε την μπάλα από το Κοβιό στο χώρο της μεσαίας γραμμής άλλαξε την μπάλα με τον Arapi και βρέθηκε σε θέση τετ α τετ αφού απέφυγε τον Στέφη ανατράπηκε με τον Διαιτητή να δείχνει το σημείο του πέναλτι και την κόκκινη κάρτα στον τερματοφύλακα της Κορίνθου. Την εκτέλεση του πέναλτι ανέλαβε ο Ρούπας στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα.

Ξεκίνημα β΄ ημιχρόνου.

60ο λεπτό, από σέντρα του Καλατζή ο Κουτσουμπέλας κινήθηκε στην πλάτη της άμυνας έδωσε με την μία στον Arapi που κατέβασε την μπάλα στο σημείο του πέναλτι χρησιμοποιώντας και το χέρι του με τον διαιτητή να υποδεικνύει την παράβαση.

64ο λεπτό, ΓΚΟΛ 2-1, από σέντρα του Korro ο Κουτσουμπέλας κινήθηκε προς την μπάλα στο ύψος της περιοχής με τον Καλογερή να μπερδεύεται με τους αμυντικούς ο Κουτσουμπέλας να γίνεται τελικά κάτοχος της μπάλας και με πλασέ να την στέλνει στα δίχτυα.

73ο λεπτό, ο Κοβιός βρέθηκε μέσα στην περιοχή αλλά το πλασέ που επιχείρησε ο Κουρούμαλης μπλόκαρε εύκολα την μπάλα.

86ο λεπτό, από αμυντικά λάθη ο Κονιδάρης από το σημείο του πέναλτι πλάσαρε με την μπάλα να περνάει λίγο έξω από το κάθετο δοκάρι.

91ο λεπτό, εκτέλεση φάουλ του Κοβιού από το ύψος της περιοχής με την μπάλα να περνάει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

ΣΧΟΛΙΟ:

H ομάδα μας πήρε την νίκη σε ένα παιγνίδι με ιδιαιτερότητες καθώς είναι γεγονός ότι τις τελευταίες αγωνιστικές αγωνιζόμαστε με ενδεκάδα ανάγκης στα προβλήματα που ήδη υπήρχαν προστέθηκαν και οι απουσίες των Σούλι Νικόλαου και Σαββίδη Δημήτριου (αποβλήθηκαν στον αγώνα με τον Αστέρα Δερβενίου) και Gjata Eno λόγω τραυματισμού.

Ιδιαίτερη σημασία από τον σημερινό αγώνα είχαν:

Το γκολ που σημείωσε ο 15χρονος Κουτσουμπέλας Ιωάννης (το 1ο του γκολ με την φανέλα της ομάδας).

Η συμμετοχή στον αγώνα του 15χρονου Δασκαλάκη Απόστολου.

Η συμμετοχή και η καλή παρουσία στον αγώνα των Μπάρα Χρήστου και Καραπανάγου Βασίλειου που αγωνίσθηκαν για πρώτη φορά με την φανέλα της ομάδας μας και βοήθησαν σημαντικά τους υπόλοιπους ποδοσφαιριστές μας για να φθάσουν σε μια σημαντική νίκη απέναντι σε ένα ιστορικό σωματείο.