ΚΟΡΙΝΘΟΣ 06 - Π.Α.Σ. ΕΛΛΑΣ ΒΕΛΟΥ

ΣΚΟΡ ΑΓΩΝΑ: 3-0

ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ: ΑΣΤΕΡΗΣ - ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ - ΚΕΚΕΡΗΣ

Έναρξη αγώνα.

15ο λεπτό, δυνατό σουτ του Αμπαδιωτάκη λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή δεν ανησύχησε τον Κουρούμαλη.

22ο λεπτό, αναγκαστική αλλαγή και την θέση του Κουτσουμπέλα Ι πήρε ο Μπάρας Χρ,

23ο λεπτό, από σέντρα του Φίλη γύρισμα με το κεφάλι από τον Παππά Τ. στο σημείο του πέναλτι με τον Σαββίδη να απομακρύνει με προβολή πριν πλασάρει ο Καπέλης.

32ο λεπτό, ΓΚΟΛ 1-0, εκτέλεση φάουλ από δεξιά από τον Φίλη ολιγωρία της άμυνας και ο Παππάς Τ. από το σημείο του πέναλτι με κεφαλιά άνοιξε το σκορ.

39ο λεπτό, ο Αράπογλου μπήκε στην περιοχή και γύρισε δυνατά την μπάλα με τον Κουρούμαλη να διώχνει.

45ο λεπτό, σε κάθετη πάσα ο Καπέλης έβγαινε μόνος του αλλά ο Κουρούμαλης βγήκε γρήγορα και απομάκρυνε την  μπάλα.

Ξεκίνημα β’ ημιχρόνου

50ο λεπτό, ΓΚΟΛ 2-0, ο Αράπογλου μπήκε από αριστερά στην περιοχή και στην συρτή σέντρα που πραγματοποίησε η κακή συνεννόηση Κουρούμαλη και Σούλι έδωσε την ευκαιρία στον Μπουγατσιά να σπρώξει την μπάλα στα ανυπεράσπιστα δίχτυα.

75ο λεπτό, ΓΚΟΛ 3-0, ο Μπουγατσιάς έγινε κάτοχος της μπάλας στο ύψος του πέναλτι με τον Korro στην προσπάθειά του να απομακρύνει τον κίνδυνο τον ανέτρεψε με τον διαιτητή να υποδεικνύει την παράβαση. Την εκτέλεση του πέναλτι ανέλαβε ο Παππάς Π. με τον Κουρούμαλη να πέφτει στην αριστερή του γωνία αποκρούοντας χωρίς όμως να μπορέσει να συγκρατήσει την μπάλα που κατέληξε στα δίχτυα.

78ο λεπτό, πολύ εκτέλεση φάουλ από τον Αράπογλου και εξίσου εντυπωσιακή απόκρουση από τον Κουρούμαλη στην συνέχεια της φάσης και μετά από γύρισμα στην περιοχή ο Παππάς Γ. από κοντά πλάσαρε άουτ.

92ο λεπτό, δυνατό σουτ του Παππά Τ. και πολύ καλή απόκρουση από τον Κουρούμαλη.