30η ΑΓΩΝ.: ΕΛΛΑΣ ΒΕΛΟΥ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΧΙΛΙΟΜΟΔΙΟΥ

Σάββατο 23/4/2016

ΣΚΟΡ ΑΓΩΝΑ: 2-1

ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ: ΚΑΚΡΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ - ΦΙΛΗΣ Χ. - ΜΟΝΤΖΕΛΗΣ Δ

Έναρξη αγώνα.

2ο λεπτό, σουτ του Arapi από το ύψος της περιοχής η μπάλα πέρασε λίγο άουτ από το κάθετο δοκάρι.

15ο λεπτό, ο Κουτσουμπέλας έγινε κάτοχος της μπάλας σε θέση έξω δεξιά σέντραρε με τον Arapi από το σημείο του πέναλτι να παίρνει την κεφαλιά αλλά η μπάλα να βρίσκει στο κάθετο δοκάρι και στην συνέχεια απομακρύνθηκε από αμυντικούς.

19ο λεπτό, εκτέλεση κόρνερ από τον  Korro με τον Arapi να παίρνει την κεφαλιά αλλά η μπάλα και πάλι πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

20ο λεπτό, ΓΚΟΛ 1-0, προσωπική ενέργεια του Αναστασιάδη από αριστερά και σέντρα με τον Πολυδωρόπουλο να πιάνει εκπληκτική κεφαλιά από το σημείο του πέναλτι στέλνοντας την μπάλα στο παραθυράκι της εστίας.

22ο λεπτό, ΓΚΟΛ 2-0, ο Gjata από δεξιά έδωσε στον Πολυδωρόπουλο που σέντραρε συρτά ο Αναστασιάδης άφησε την μπάλα να περάσει στο 2ο δοκάρι και να έρθει ο Arapi με όμορφο πλασέ να την στείλει στα δίχτυα.

40ο λεπτό, ΓΚΟΛ 2-1, από κάθετη πάσα ο Καμπάς Δ βρέθηκε μόνος απέναντι από τον Κουρούμαλη και με ωραίο πλασέ σκόραρε μειώνοντας το σκορ.

41ο λεπτό, από σέντρα στην περιοχή ο Παπαϊωάννου ψηλότερα από όλους πήρε την κεφαλιά με την μπάλα να βρίσκει το κάθετο δοκάρι και στην συνέχεια στην αγκαλιά του Κουρούμαλη.

Ξεκίνημα 2ου ημιχρόνου.

63ο λεπτό, ο Νάνος πραγματοποίησε σέντρα από δεξιά με τον Σκούρτη να πλασάρει από κοντά άουτ.

64ο λεπτό, από σέντρα από αριστερά του Παπαϊωάννου ο Καμπάς Δ στο σημείο του πέναλτι πραγματοποίησε κακό κοντρόλ δίνοντας την ευκαιρία στον Κουρούμαλη να βγει και να μπλοκάρει την μπάλα.

66ο λεπτό, ο Arapi έγινε κάτοχος της μπάλας στην περιοχή αλλά το πλασέ που έκανε απόκρουσε ο Σενής σε κόρνερ.

67ο λεπτό, εκτέλεση κόρνερ του Korro με τον Αrapi να παίρνει την κεφαλιά στο β΄δοκάρι και η μπάλα να καταλήγει λίγο έξω από το κάθετο δοκάρι.

73ο λεπτό, σέντρα του Κουτσουμπέλα από δεξιά και σουτ του Μπουτσούκου στην κίνηση μπλόκαρε ο Σενής.

85ο λεπτό, σέντρα του Korro από αριστερά ο Ρούπας κατέβασε την μπάλα και πλάσαρε στην κίνηση με τον Σενή  να αποκρούει προσωρινά την μπάλα να καταλήγει στον Arapi που με πλασέ έστειλε την μπάλα άουτ.