ΠΕΛΟΠΑΣ ΚΙΑΤΟΥ
6 : 1
ΠΑΣ ΕΛΛΑΣ ΒΕΛΟΥ
04-03-2017 15:00
  46' 1  Περικλής Ρούπας
  56' 1  Indrit Korro
  78' 1  Χρήστος Αναστασιάδης
  82' 1  Ανδρέας Κανελέτης

Έναρξη αγώνα.

28ο λεπτό, από κάθετη πάσα του Ρούπα ο Λέντερης βγήκε στην πλάτη της άμυνας απέναντι απο τον Rizay με τον κ. Σπηλιώτη να υποδεικνύει οφσάιντ.

30ο λεπτό, ο Παλογιαννίδης βρέθηκε μέσα στην περιοχή και πλάσαρε με τον Τάλιο να αποκρούει προσωρινά και στην συνέχεια να απομακρύνει ο Πολυδωρόπουλος.

34ο λεπτό, από το σημείο του πέναλτι ο Παλογιαννίδης πλάσαρε με τον Τάλιο σε καλή θέση να μπλοκάρει την μπάλα.

38ο λεπτό, καλή εκτέλεση φάουλ του Δεδάκη και απόκρουση του Τάλιου σε κόρνερ.

45ο λεπτό, ΓΚΟΛ 1-0, λάθος απομάκρυνση της μπάλας από τους αμυντικούς με την μπάλα να καταλήγει πλάγια στον Παλογιαννίδη που εκμεταλλευόμενος και την άστοχη έξοδο του Τάλιου πλάσαρε σωστά ανοίγοντας το σκορ.

46ο λεπτό, ΓΚΟΛ 2-0, λάθος του Σούλι Αλ. με τον Μυργιώτη να του κλέβει την μπάλα και παρά την προσπάθεια του Πολυδωρόπουλου να πλασάρει τον Τάλιο στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα.

Ξεκίνημα 2ου ημιχρόνου.

Η έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου είχε ένα απρόβλεπτο γεγονός για την ομάδα μας καθώς με υπόδειξη του βοηθού κ. Σπηλιώτη απεβλήθη ο Ρούπας για εξύβριση φιλάθλου.

55ο λεπτό, ΓΚΟΛ 3-0, από σέντρα στην περιοχή ο Αναγνωστόπουλος με ωραία κεφαλιά από το σημείο του πέναλτι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

56ο λεπτό, αποβολή με 2η κίτρινη για τον Korro,  με αποτέλεσμα να συνεχίσουμε με 9 παίκτες για τον υπόλοιπο αγώνα.

71ο λεπτό, ΓΚΟΛ 4-0, ο Πράττος με ωραία ενέργεια βρήκε τον Μυργιώτη μέσα στην περιοχή που εύκολα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

80ο λεπτό, ΓΚΟΛ 5-0, ο  Μιχαλόπουλος από αριστερά σέντραρε με τον Μυργιώτη από κοντά να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

89ο λεπτό, ΓΚΟΛ 6-0, ο Πράττος βρέθηκε μόνος μέσα στην περιοχή και με ωραίο πλασέ σκόραρε.

92ο λεπτό, ΓΚΟΛ 6-1, ο Doday με προσωπική ενέργεια από δεξιά και με τέλειο πλασέ σκόραρε.