4-1, Ζάρκος Φάνης - (89ο λεπτό)

ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ: ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ Ν - ΜΠΟΥΡΤΖΟΒΙΤΗΣ - ΦΙΛΗΣ

Mε αρκετές απουσίες σήμερα καθώς ο Νάκος Βλάσης, Σούλι Αλέξανδρος και Δουβής Κων/νος δεν μπόρεσαν να ξεπεράσουν τα προβλήματα τραυματισμών που είχαν.

Έναρξη αγώνα.

3ο λεπτό, σε αντεπίθεση για την ομάδα του Τεννεάτη ο Menaj από δεξιά από το ύψος της περιοχής και πιεζόμενος από τον Κακαβελάκη σούταρε άουτ.

30ο λεπτό, σέντρα από δεξιά ο Σαϊσανάς Ν. βρέθηκε μόνος του στο σημείο του πέναλτι πήρε την κεφαλιά στέλνοντας την μπάλα λίγο άουτ από το κάθετο δοκάρι.

32ο λεπτό, ΓΚΟΛ 1-0, εκτέλεση φάουλ του Korro από δεξιά ο Arapi με γυριστή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα ανοίγοντας το σκορ.

40ο λεπτό, εκτέλεση κόρνερ του Korro από δεξιά ο Arapi με γυριστό σουτ έστειλε την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Ξεκίνημα 2ου ημιχρόνου.

47ο λεπτό, ο Ρούπας από τον χώρο του κέντρου έδωσε στον Ζάρκο που μπήκε από αριστερά στην περιοχή αποφεύγοντας τους αμυντικούς έκοψε την μπάλα αλλά το πλασέ του Σούλι Ν. από το σημείο του πέναλτι απέκρουσε δύσκολα ο Ταμπάκου.

54ο λεπτό, από σέντρα στην περιοχή ο Αναστασιάδης βρέθηκε μόνος του αλλά το πλασέ που έκανε έστειλε την μπάλα άουτ.

56ο λεπτό, ΓΚΟΛ 1-1, από μεγάλη μπαλιά στην πλάτη της άμυνα κινήθηκε από δεξιά ο Παληός και με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

63ο λεπτό, ο Σαϊσανάς Ν. βρέθηκε μόνος μέσα στην περιοχή αλλά το πλασέ που έκανε έστειλε την μπάλα άουτ.

64ο λεπτό, ΓΚΟΛ 2-1, από σέντρα του Κοrro στην περιοχή ο Λέντερης κινήθηκε στην μπάλα που τελικά κατέληξε στο ύψος του πέναλτι στον Ζάρκο που πλάσαρε τον Ταμπάκου με έναν αμυντικό να διώχνει πάνω στην γραμμή η μπάλα να καταλήγει και πάλι στον Ζάρκο που από πλάγια με δύσκολο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

67ο λεπτό, πάλι στην πλάτη της άμυνας κινήθηκε ο Παληός και από το σημείο του πέναλτι σούταρε αναγκάζοντας τον Στεφανή να αποκρούσει εντυπωσιακά σε  κόρνερ.

71ο λεπτό, εκτέλεση φάουλ λίγο έξω από την περιοχή από τον Παληό έστειλε την μπάλα λίγο άουτ από το οριζόντιο δοκάρι.

72ο λεπτό, ΓΚΟΛ 3-1,  ο Λέντερης μπήκε από δεξιά στην περιοχή αποφεύγοντας τον προσωπικό του αντίπαλο, γύρισε την μπάλα με τον Ζάρκο από κοντά να πλασάρει στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα.

85ο λεπτό, για μαρκάρισμα στο κέντρο του γηπέδου ο διαιτητής έδειξε κόκκινη (2η κίτρινη) κάρτα  στον Περικλή Ρούπα.

89ο λεπτό, ΓΚΟΛ 4-1, ο Ζάρκος έγινε κάτοχος της μπάλας λίγο κάτω από την μεσαία γραμμή από δεξιά και αφού πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.