ΗΡΑΚΛΗΣ ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ
3 : 3
ΠΑΣ ΕΛΛΑΣ ΒΕΛΟΥ
12-11-2016 15:00
  80' 1  Βασίλειος Καραπανάγος

ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ:  ΚΕΚΕΡΗΣ - ΜΠΟΥΡΤΖΟΒΙΤΗΣ - ΒΛΑΧΟΠΑΝΟΣ

Σε ένα όμορφο παιγνίδι με εναλλαγές στο σκορ δυστυχώς την παράσταση την έκλεψε ο Διαιτητής κ. ΚΕΚΕΡΗΣ με τις αλλοπρόσαλλες αποφάσεις του.

Έναρξη αγώνα.

10o λεπτό, ΓΚΟΛ 1-0, κλέψιμο του Alousi από τον Ρούπα λίγο έξω από την περιοχή και παράλληλη σέντρα στην περιοχή ο Lepuri με άψογο πλασέ έστειλε την  μπάλα στα δίχτυα.

15ο λεπτό, από σέντρα στην περιοχή ο Arapi γύρισε την μπάλα με το κεφάλι στον αμαρκάριστο Zάρκο αλλά το σουτ έστειλε την μπάλα λίγο άουτ από το κάθετο δοκάρι.

17ο λεπτό, από σέντρα του Πολυδωρόπουλου στην περιοχή ο Ζάρκος κατέβασε την μπάλα και έδωσε στον Arapi αλλά το πλασέ του έστειλε την μπάλα άουτ.

18ο λεπτό, ο Λέντερης μπήκε από δεξιά στην περιοχή και γύρισε την μπάλα με τον Arapi από κοντά να πλασάρει αλλά η μπάλα να περνάει λίγο άουτ από το κάθετο δοκάρι.

21ο λεπτό, καλή εκτέλεση φάουλ από τον Ζάρκο με τον Κουρούμαλη να αποκρούει δύσκολα την μπάλα να καταλήγει στον Δουβή που γύρισε την μπάλα με τους αμυντικούς να διώχνουν σε κόρνερ.

22ο λεπτό, σέντρα του Κοrro με τον Λέντερη να γυρίζει την μπάλα και τον Arapi να μην προλαβαίνει για λίγο την μπάλα.

23ο λεπτό, ΓΚΟΛ 1-1, προσωπική ενέργεια του Marigglen από αριστερά γύρισμα στον Δουβή που σέντραρε στην περιοχή με τον Arapi να πιάνει την κεφαλιά στην κίνηση και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

24ο λεπτό, ο Λέντερης από δεξιά μπήκε στην περιοχή και σέντραρε με τους αμυντικούς να διώχνουν πριν τον Arapi.

27o λεπτό, ΓΚΟΛ 1-2, ο Λέντερης έκλεψε την μπάλα από τον Κακογιάννη και πλάσαρε άψογα τον Κουρούμαλη στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα.

28ο λεπτό, ΓΚΟΛ 1-3,  ο Ζάρκος έδωσε στον Marigglen που σέντραρε στην περιοχή με τον Arapi  να κοντρολάρει με το στήθος και με ανάποδο ψαλιδάκι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, ένα πανέμορφο γκολ.

35ο λεπτό, από σέντρα στην περιοχή και μαρκάρισμα του Νάκου στον Καφαντάρη ο επιθετικός του Ηρακλή ζήτησε πέναλτι με τον διαιτητή να δίνει σωστά συνέχεια στο παιγνίδι.

40ο λεπτό, ο Καφαντάρης έγινε κάτοχος της μπάλας από πλάγια δεξιά μέσα στην περιοχή αλλά το σουτ μπλόκαρε ο Μητσόπουλος.

43ο λεπτό, ΓΚΟΛ 2-3, ο Πιλιαφάς έγινε κάτοχος της μπάλας μέσα στην περιοχή και αφού κινήθηκε πλάγια με τον Νάκο και τον Σούλι πίσω του έπεσε και τον διαιτητή να βλέπει πέναλτι. Το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα ο Καφαντάρης.

Ξεκίνημα 2ου ημιχρόνου.

47ο λεπτό, ΓΚΟΛ 3-3, ένα φάουλ υπέρ του Λέντερη που δεν δόθηκε μετατράπηκε σε αμυντικό φάουλ του Korro πλάγια στην γραμμή του άουτ. Το φάουλ εκτέλεσε ο Πιλιαφάς και ο Καφαντάρης στην κίνηση έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

53ο λεπτό, από σέντρα στην περιοχή ο Παπαδημητρίου από δύσκολη θέση σούταρε άουτ.

70ο λεπτό, σέντρα σουτ του Πιλιαφά από αριστερά κινήθηκε στην μπάλα ο Καφαντάρης χωρίς να την βρει και να καταλήγει τελικά λίγο άουτ από το κάθετο δοκάρι.

71ο λεπτό, ο Δουβής γύρισε την μπάλα στον Λέντερη που μέσα από την περιοχή σούταρε με την μπάλα να καταλήγει λίγο άουτ από το κάθετο δοκάρι.

74ο λεπτό, καλή εκτέλεση φάουλ του Ζάρκου από δεξιά ο Λέντερης στο σημείου του πέναλτι πήρε την κεφαλιά με τον Κουρούμαλη σε καλή θέση να μπλοκάρει την μπάλα.

80ο λεπτό, ο Aloushi από δεξιά γύρισε την μπάλα στην περιοχή με τον Καφαντάρη να πλασάρει πιεζόμενος άουτ.

92ο λεπτό, σουτ του Λέντερη από το ύψος της περιοχής έστειλε την μπάλα λίγο άουτ από το κάθετο δοκάρι.