1-1, Ζάρκος Φάνης (33ο λεπτό)

1-2, Γεώργαρης Ι (50ο λεπτό)

2-2, Ζάρκος Φάνης (91ο λεπτό)

ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ:  ΦΡΑΝΤΖΗΣ - ΜΟΝΤΖΕΛΗΣ Δ. - ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

Ο ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ κ. ΦΡΑΝΤΖΗΣ ΣΤΟΝ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΑΓΩΝΑ ΞΕΧΑΣΕ ΝΑ ΕΦΑΡΜΟΣΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΟΥ Δ.Σ. ΤΗΣ Ε.Π.Σ.  ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΗΡΗΣΗ ΕΝΟΣ ΛΕΠΤΟΥ ΣΙΓΗ ΣΤΗΝ ΜΜΗΜΗ ΤΩΝ ΘΥΜΑΤΩΝ ΤΟΥ ΑΕΡΟΠΟΡΙΚΟΥ ΔΥΣΤΥΧΗΜΑΤΟΣ ΣΤΗΝ ΚΟΛΟΜΒΙΑ.

ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΝΑ ΘΥΜΑΤΑΙ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΦΑΡΜΟΣΕΙ.

Έναρξη αγώνα.

7ο λεπτό, ΓΚΟΛ 0-1, εκτέλεση φάουλ του Γεώργαρη Χρ. από αριστερά και λάθος έξοδο του Μητσόπουλου έδωσε την ευκαιρία στον Σκούρτη με ψηλοκρεμαστή κεφαλιά να στείλει την  μπάλα στα δίχτυα.

25ο λεπτό, ωραία εναλλαγή της μπάλας από Ρούπα - Ζάρκο και δυνατό σουτ του Ρούπα από το ύψος της περιοχής με την μπάλα να γλείφει το οριζόντιο δοκάρι.

32ο λεπτό, ο Ρούπας έγινε κάτοχος της μπάλας μέσα στην περιοχή αλλά το δυνατό σουτ που έκανε κόντραρε στον Πίπιλο και κατέληξε κόρνερ.

33ο λεπτό, ΓΚΟΛ 1-1, από εκτέλεση κόρνερ και σε μια φάση διαρκείας ο Λέντερης έγινε κάτοχος της μπάλας στην μικρή περιοχή και ανατράπηκε από τον Ποτήρη Γ. με τον διαιτητή να δείχνει την παράβαση. Το πέναλτι εκτέλεσε ο Ζάρκος στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα.

35ο λεπτό, σε μαρκάρισμα του Σούλι Αλέξανδρου στο χώρο του κέντρου ο διαιτητής κ. Φραντζής δείχνει αδικαιολόγητη κίτρινη στον ποδοσφαιριστή μας που ήταν η 2η και κατά συνέπεια αποβλήθηκε αφήνοντας την ομάδα μας με 10 παίκτες.

44ο λεπτό, σουτ του Καραπανάγου μέσα από την περιοχή λίγο έξω από το κάθετο δοκάρι.

45ο λεπτό, κάθετη πάσα στον Arapi που έδωσε στο σημείο του πέναλτι στον αμαρκάριστο Λέντερη αλλά το πλασέ που έκανε έστειλε την μπάλα λίγο έξω από το κάθετο δοκάρι.

Ξεκίνημα 2ου ημιχρόνου.

47ο λεπτό, από σέντρα στην περιοχή στο δεύτερο δοκάρι ο Ρούπας παίρνει την κεφαλιά με τον Κιούλο να αποκρούει εντυπωσιακά η μπάλα να καταλήγει στον Λέντερη που πλάσαρε για να μπλοκάρει και πάλι ο Κιούλος.

50ο λεπτό, ΓΚΟΛ 1-2,  σε αντεπίθεση της ομάδας του Χιλιομοδίου και ολιγωρία των αμυντικών ο Γεώργαρης Ι. πλάσαρε τον Μητσόπουλο στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα.

53ο λεπτό, από εκτέλεση κόρνερ του Korro ο Λέντερης πήρε την κεφαλιά από το σημείο του πέναλτι στέλνοντας την μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

57ο λεπτό, ο Γεώργαρης Ι. βρέθηκε μόνος του μέσα στην περιοχή αλλά το πλασέ που έκανε έστειλε την μπάλα λίγο έξω από το δοκάρι.

62ο λεπτό, εκτέλεση φάουλ από τον Ζάρκο και κεφαλιά του Ρούπα απέκρουσε και πάλι εντυπωσιακά ο Κιούλος.

65ο λεπτό, εκτέλεση κόρνερ από τον Κοrro και κεφαλιά του Λέντερη σε καλή θέση ο Κιούλος μπλόκαρε την μπάλα.

75ο λεπτό, προσωπική ενέργεια από τον Ρούπα και δυνατό σουτ από το ύψος της περιοχής σε καλή θέση ο Κιούλος μπλόκαρε την μπάλα.

80ο λεπτό, σέντρα του Κοrro από αριστερά και πλασάρισμα στην κίνηση από τον Σούλι Ν. απέκρουσε και πάλι ο Κιούλος.

85ο λεπτό, εκτέλεση φάουλ από τον Ζάρκο και απόκρουση του Κιούλου σε κόρνερ.

89ο λεπτό, ο Λέντερης βρέθηκε αμαρκάριστος μέσα στην περιοχή και πλάσαρε με την μπάλα να περνάει λίγο έξω από το κάθετο δοκάρι.

90ο λεπτό, σε μαρκάρισμα του Γεώργαρη Ι στον χώρο του κέντρου ο διαιτητής είδε?? λάκτισμα και τον απέβαλε με απευθείας κόκκινη.

91ο λεπτό, ΓΚΟΛ 2-2, από συνεχόμενα σουτ μέσα στην περιοχή η μπάλα κατέληξε ΄τελικά στο σημείο του πέναλτι στον Ζάρκο που με δυνατό σουτ την έστειλε στα δίχτυα.