ΠΑΣ ΕΛΛΑΣ ΒΕΛΟΥ
19-12-2015 15:00

ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ: ΧΟΝΔΡΟΠΟΥΛΟΣ - ΣΠΗΛΙΩΤΗΣ - ΜΑΥΡΑΓΑΝΗΣ

Έναρξη αγώνα.

8ο λεπτό, φάουλ του Μαρτίνου λίγο έξω από την περιοχή δεν την βρήκε ο Αναστασιάδης στην κίνηση και μπλόκαρε ο Λακώβ.

10ο λεπτό, ο Μαρτίνος βρήκε τον Σούλι Ν. στην περιοχή αλλά το σουτ που έκανε μπλόκαρε ο Lakov.

11ο λεπτό, ΓΚΟΛ 0-1, έξυπνη εκτέλεση φάουλ από τον Μαρτίνο χαμηλά στο αριστερό κάθετο δοκάρι δεν μπόρεσε να αποκρούσει ο Lakov και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα.

20ο λεπτό, ο Μαζαράκος κινήθηκε από αριστερά στην πλάτη της άμυνας αλλά τον πρόλαβε ο Τάλιος διώχνοντας σε κόρνερ.

21ο λεπτό, λάθος του Δάνη στον χώρο του κέντρου και αντεπίθεση με 4 παίκτες αλλά η τελική πάσα του Ρούπα δεν ήταν καλή με αποτέλεσμα να βγει ο Lakov και να μπλοκάρει την μπάλα.

25ο λεπτό, εκτέλεση φάουλ από τον Μαρτίνο με την μπάλα να περνάει λίγο πάνω από το δεξιό γάμα της εστίας του Lakov.

28ο λεπτό, ο Τάλιος έγινε κάτοχος της μπάλας λίγο μέσα στην περιοχή και σούταρε δυνατά με  τον Lakov να αποκρούει σε κόρνερ.

31ο λεπτό, ΓΚΟΛ 1-1, εκτέλεση φάουλ από τον Πράτο με την μπάλα να περνάει μέσα από το τείχος και να καταλήγει στα δίχτυα.

32ο λεπτό, από πάσα του Μαρτίνου ο Σούλι Ν. βρέθηκε απέναντι από τον Lakov αλλά το πλασέ που επιχείρησε απέκρουσε εντυπωσιακά ο τερματοφύλακας του Πέλοπα.

37ο λεπτό, ο Σελάς κινήθηκε έξυπνα στην πλάτη της άμυνας αλλά το σουτ που πραγματοποίησε από καλή θέση δεν ανησύχησε τον Κουρούμαλη καταλήγοντας άουτ.

41ο λεπτό, και πάλι ο Σελάς από δεξιά στην πλάτη της άμυνας αλλά τον πρόλαβε ο Σαββίδης διώχνοντας σε κόρνερ.

45ο λεπτό, κάθετη πάσα του Δελή στον Κωνσταντίνου που μέσα από την περιοχή σούταρε με την μπάλα να καταλήγει λίγο άουτ από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Lakov.

Ξεκίνημα β΄ ημιχρόνου.

50ο λεπτό, με κεφαλιές άλλαξαν την μπάλα ο Παπαβασιλείου με τον Βελέντζα να πιάνει την κοντινή κεφαλιά αλλά ο Κουρούμαλης σε καλή θέση μπλόκαρε.

51ο λεπτό, ο Παπαβασιλείου έγινε κάτοχος της μπάλας μέσα στην περιοχή αλλά το σουτ που έκανε απέκρουσε ο Κουρούμαλης και στην συνέχεια απομάκρυνε ο Σούλι Α.

53ο λεπτό, ο Πράτος κινήθηκε έξυπνα στην πλάτη της άμυνας με τον Κουρούμαλη να βγαίνει και να πέφτει στα πόδια μπλοκάροντας την μπάλα εκμεταλλευόμενος την καθυστέρηση του Πράτου.

62ο λεπτό, ο Παπαβασιλείου βρέθηκε απέναντι από τον Κουρούμαλη από αριστερά μέσα στην περιοχή αλλά το σουτ που επιχείρησε πέρασε λίγο έξω από το αριστερό κάθετο δοκάρι.

90ο λεπτό, ο Παπαβασιλείου έγινε κάτοχος της μπάλας μέσα στην περιοχή αλλά το σουτ που έκανε έστειλε την μπάλα άουτ.

91ο λεπτό, ο Ρούπας έγινε κάτοχος της μπάλας λίγο έξω από την περιοχή αλλά το σουτ που έκανε έστειλε την μπάλα άουτ.

ΣΗΜΕΙΩΣΗ:

1)Πολύ καλή εμφάνιση και κατάθεση ψυχής από όσους αγωνίστηκαν στο τοπικό ντέρμπι που πριν την έναρξη του αγώνα είχε πολλές ιδιαιτερότητες για την ομάδα μας καθώς:

Δεν μπορούσαν να αγωνισθούν λόγω τιμωρίας οι: Arapi Frenklin, Αντωνόπουλος Χρήστος,  Πολυδωρόπουλος Γεώργιος, λόγω τραυματισμού ο Korro Indrit, και ο Γιακούπι Αλέξανδρος. Στην διάρκεια της εβδομάδας δεν μπόρεσε να πραγματοποιηθεί καμία προπόνηση εκτός του αγώνα Κυπέλλου.

2)Την Παρασκευή σε συνάντηση του Προέδρου της ομάδας και του Προπονητή μας κ. Γαλάνη αποφασίσθηκε ότι με τις υπάρχουσες συνθήκες που επικρατούν ότι το καλύτερο για όλους θα ήταν η μη συνέχιση της συνεργασίας.

3)Την ευθύνη της ομάδας στο παιγνίδι με τον Πέλοπα είχαν οι: Koντογιάννης Χρήστος - προπονητής ομάδας νέων και Ανασταστιάδης Ιωάννης.