18-02-2017 15:00

1-0, Λέντερης (43ο λεπτό)

ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ:  ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ ΝΙΚ. - ΒΛΑΧΟΠΑΝΟΣ - ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ

Έναρξη αγώνα.

10ο λεπτό, από κάθετη πάσα ο Ξύδης βρέθηκε μέσα στην περιοχή απέναντι από τον Τάλλιο αλλά πλάσαρε άουτ.

12ο λεπτό, και πάλι ο Ξύδης βρέθηκε αμαρκάριστος στο σημείο του πέναλτι αλλά δεν πλάσαρε όπως θα ήθελε με αποτέλεσμα να μπλοκάρει ο Τάλλιος.

13ο λεπτό, ο Λέντερης από δεξιά πέρασε τον προσωπικό  του αντίπαλο και γύρισε την μπάλα στην εστία με τον Παππά να πλασάρει από κοντά και την μπάλα να βρίσκει στον τερματοφύλακα και ύστερα στο δοκάρι.

25ο λεπτό, καλή εκτέλεση φάουλ από τον Korro από δεξιά ο Arapi πήρε την κεφαλιά με την μπάλα να περνάει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

43ο λεπτό, ΓΚΟΛ 1-0, ο Ρούπας από αριστερά με μπαλιά 30μ βρίσκει τον Κουτσουμπέλα σε θέση εξω δεξιά αυτός κατεβάζει την μπάλα και σεντράρει με τον Λέντερη να πιάνει εκπληκτική κεφαλιά στην κίνηση στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα.

Ξεκίνημα 2ου ημιχρόνου.

57ο λεπτό, από σέντρα στην περιοχή ο Ξύδης βρέθηκε απέναντι από τον Τάλλιο αλλά το πλασέ του απέκρουσε δύσκολα ο Τάλλιος και στην συνέχεια απομάκρυναν οι αμυντικοί.

65ο λεπτό, από κόρνερ του Korro από δεξιά η μπάλα κατέληξε στο  δεύτερο δοκάρι στον Καραγκούνη που σούταρε με την μπάλα να περνάει λίγο άουτ από το δεξιό κάθετο δοκάρι.

67ο λεπτό, από σέντρα στην περιοχή ο Τσοχαντάρης βρέθηκε μόνος του στην περιοχή σε εμφανή θέση οφσάιντ αλλά δεν μπόρεσε να  σκοράρει.

75ο λεπτό, ο Αrapi από αριστερά απέφυγε τον αμυντικό και σέντραρε με τον Λέντερη από το σημείο του πέναλτι να μην βρίσκει την μπάλα με το κεφάλι όπως θα ήθελε.

90ο λεπτό, ο Ρούπας έδωσε κάθετη πάσα βγάζοντας τον Καραγκούνη  μόνο του απέναντι από τον Ελοκραντανινεμ που πλάσαρε με το δεξί αλλά η μπάλα έγλειψε το κάθετο δοκάρι και κατέληξε άουτ.