Π.Α.Σ. ΕΛΛΑΣ ΒΕΛΟΥ - Official Website

8η Αγωνιστική

Αστέρας Δερβενίου-Ελλάς Βέλου 2-3

ΓΗΠΕΔΟ ΔΕΡΒΕΝΙΟΥ

Με απίστευτη ανατροπή η ομάδα μας πήρε το τρίποντο μέσα στο Δερβένι κόντρα στο Αστέρα. Ο Δάνης άνοιξε το σκορ στο 40’ με πλασέ και στο 44’ με σουτ έγραψε το 2-0 για τους γηπεδούχους .  Στο 45’ αποβλήθηκε ο Ρούπας και στις καθυστερήσεις οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι. Ο Δημόπουλος το εκτέλεσε και έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι. Στην επανάληψη, το σκηνικό άλλαξε, καθώς οι παίκτες του Αστέρα παρουσιάστηκαν χαλαροί απ’ το ξεκίνημα. Στο 52’ ο Κολιμάδης απέκρουσε το πέναλτι του Μαρτίνου, ο οποίος στην επαναφορά μείωσε.

Στο 65’ ο Αθανασόπουλος ισοφάρισε με σουτ και στο 76’ με νέο καταπληκτικό σουτ έδωσε τη νίκη στην ομάδα μας. Στο 90’ πάντως, χρειάστηκε να κάνει ο Κουρούμαλης την απόκρουση του αγώνα σε κεφαλιά του Δάνη για να μείνει το 2-3.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΣΤΕΡΑΣ ΔΕΡΒ.: Κολιμάδης, Μερκούρης, Μετεβελής, Γιαννακόπουλος, Στεφανάκος, Νιάνγκ, Κουτρούλης, Κόλλιας, Δάνης, Δημόπουλος, Πεθαίνος (80’ Χωματάς)

ΕΛΛΑΣ ΒΕΛΟΥ: Κουρούμαλης, Πολυδωρόπουλος, Σάνι, Νάκος, Σαββίδης, Αθανασόπουλος, Μαρτίνος, Πιλιαφάς (87’ Αντωνόπουλος Γ.), Αράπι (80’ Δελής), Ρούπας, Κοσκολέτος (81’ Αντρέα)