Π.Α.Σ. ΕΛΛΑΣ ΒΕΛΟΥ - Official Website

9η Αγωνιστική

Ελλάς Βέλου- Προοδευτική Περιγιαλίου 5-1

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΒΕΛΟΥ

Η ομάδα μας μπήκε δυνατά, προηγήθηκε μόλις στο 5ο λεπτό με τον Αράπι και έλεγξε στη συνέχεια τον ρυθμό. Το δεύτερο γκολ ήρθε στο 39’ από τον Κοσκολέτο, ο οποίος ήταν και ο μεγάλος πρωταγωνιστής. Με το ξεκίνημα της επανάληψης, στο 50’ ο Αθανασόπουλος σκόραρε για τρίτο σερί ματς και ουσιαστικά «τελείωσε» και το παιχνίδι. Στο 61’ μάλιστα, ήρθε και το 4-0 από τον Κοσκολέτο, ο οποίος τρία λεπτά μετά έκανε το χατ τρικ. Η Προοδευτική κατάφερε να πετύχει το γκολ της τιμής στο 76’ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Δόση.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΕΛΛΑΣ ΒΕΛΟΥ: Κουρούμαλης, Πολυδωρόπουλος, Σάνι, Νάκος (58’ Γιακούπι), Σαββίδης, Αθανασόπουλος, Μαρτίνος (67’ Καλύβας), Πιλιαφάς, Αράπι, Αντρέα (65’ Αντωνόπουλος), Κοσκολέτος

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΠΕΡ.: Μακρής, Παπαχρόνης (66’ Μαλακός), Πετούμενος, Δόσης, Κολοκούρης (46’ Αράπογλου), Μπίζτας, Ραπουσάι Ρ., Σαμανίδης, Μακάρωφ, Τσάκωνας (20’ λ.τρ. Γκιούλης), Ραπουσάι Β.