Π.Α.Σ. ΕΛΛΑΣ ΒΕΛΟΥ - Official Website

11η Αγωνιστική

Ελλάς Βέλου-ΠΑΣ Κλένια 0-2

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΒΕΛΟΥ

Όλα κυλούσαν ομαλά στο Δημοτικό Στάδιο του Βέλου μέχρι να φτάσουμε στο 87ο λεπτό όπου ο Α’ βοηθός της αναμέτρησης Ιωάννης Κριτσιώνης, να «χαλάσει» ένα ντέρμπι κορυφής  και ίσως να κρίνει ένα ολόκληρο πρωτάθλημα με μια λανθασμένη απόφασή του.

Από την κεφαλιά του Π.Μ. Μπαλάφα, ο Μπεξής στο 87ο λεπτό έφυγε από θέση οφσάιντ, πλάσαρε τον Κουρούμαλη και έγραψε το 0-1. Ο βοηθός Κριτσιώνης δεν επηρεάστηκε από τις φωνές του κόσμου μας για το μη καταλογισμό του οφσάιντ. Το ματς διακόπηκε για λίγα λεπτά και όταν ξανάρχισε ο Ρούπας  αντίκρυσε την 2η κίτρινη για φάουλ στον Π.Μ. Μπαλάφα, ο οποίος στο 95’ με ατομική ενέργεια από δεξιά έδωσε έτοιμο γκολ στον Κλαδάκη, που με το δεξί σκόραρε.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΕΛΛΑΣ ΒΕΛΟΥ: Κουρούμαλης, Πολυδωρόπουλος, Σάνι, Νάκος, Σαββίδης, Αθανασόπουλος(46’ λ.τρ. Αντρέα), Μαρτίνος, Πιλιαφάς, Αράπι, Ρούπας, Κοσκολέτος

ΠΑΣ ΚΛΕΝΙΑ: Γκίκας, Μπίτζιος, Μακρής, Μπαλάφας Π.Β., Λέκκας, Μπαστούνης, Σεννής, (79΄Μπεξής), Κλαδάκης, Γεώργαρης Χρ., Μπαλάφας Π.Μ., Λέπεντζης