Π.Α.Σ. ΕΛΛΑΣ ΒΕΛΟΥ - Official Website

18η Αγωνιστική

Σολωμός-Ελλάς Βέλου 3-2

ΓΗΠΕΔΟ ΣΟΛΩΜΟΥ

Την ήττα με 3-2 γνώρισε η ομάδα μας από τον Σολομό σε ένα ακόμα παιχνίδι που κρίθηκε κυρίως από τις λανθασμένες αποφάσεις των διαιτητών. Η Ελλάς  προηγήθηκε με σουτ του Παναγιώτη Αντωνόπουλου (14’), για να ισοφαρίσει ο Καραχάλιος με πέναλτι (30’) σε χέρι του Νάκου. Η Ελλάς προηγήθηκε εκ νέου (50’) με πέναλτι του Πιλιαφά, σε ανατροπή του Πολυδωρόπουλου απ’ τον Μάντα, Στο 80’ μετά από εκτέλεση φάουλ ο Μάντα ισοφάρισε με κεφαλιά και δύο λεπτά μετά από σέντρα, ο Γεροβασίλης πήδησε και από κοντά σκόραρε με το χέρι, χωρίς να τον αντιληφθεί ο Αστερής, που στο 90’ απέβαλε με 2η κίτρινη τον Αθανασόπουλο για διαμαρτυρία. Με 10 παίκτες έμειναν και οι φιλοξενούμενοι από το 45ο λεπτό αφού αποβλήθηκε ο Μπέκος με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΣΟΛΩΜΟΣ: Στέφης (71’ λ.τρ. Μουλούδης), Γκότσης, Φαρμάκης, Μπέκος Φ., Μάντα, Καραχάλιος (55’ Μελέτης), Γεροβασίλης, Μπέκος Δ., Γεώργαρης (90’ Παππάς), Μπέκος Δ.Σ., Μπέκος Β.

ΕΛΛΑΣ ΒΕΛΟΥ: Κουρούμαλης, Πολυδωρόπουλος, Αντρέα, Νάκος, Σαββίδης, Αντωνόπουλος Γ., Μαρτίνος, Πιλιαφάς, Αράπι, Δελλής, Αντωνόπουλος Π. (60’ Αθανασόπουλος)